لابیا چیست

عکس قبل تنگ کردن واژن

قیمت تنگ کردن واژن

هزینه عمل تنگ کردن واژن

عکس/قبل/بعد لابیا

لابیا در تهران

هزینه عمل تنگ کردن واژن

01

تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در بین زنان است. بسیاری از زنان به دلایل مختلف از جمله زایمان و … دچار شل شدن عضلات واژن می شوند. تنگ کردن واژن به این دسته از زنان کمک میکند تا واژن خود را به حالت قبل برگردانند. علاوه بر این تنگ کردن واژن باعث ارگاسم بهتر در زنان خواهد شد.

02

عمل زیبایی واژن

در این مقاله تمامی سوالات شما را در خصوص تنگ کردن واژن بیان می کنیم ، در خصوص اینکه تنگ کردن واژن چیست ؟ مراقبت های تنگ کردن واژن چیست و هر آنچه که مربوط به تنگ کردن واژن است .

03

جراحی واژن

یکی از اعضایی مهم بدن بانوان رحم است ، این عضو نقش اساسی در زندگی بانوان ایفا می کند ، رحم از سه بخش قعر تنه و گردن تشکیل شده است که شریان های رحم در نواحی داخلی ایلیاک ها قرار گرفته است ، جالب است بدانید این بخش وظیفه خون رسانی به رحم را برعهده دارد .

04

جراحی واژن با تنگ کردن واژن

زمانی که بانوان به دوران یائسگی نزدیک شده و یائسه می شوند رحم با تغییرات عمده ای همراه است ، تخمدان ها در دهه اوخر سی یا اوائل چهل زندگی بانوان کمتر پروژسترون و استروژن تولید می کنند ، در این سنین معمولا خونریزی ها به تدریج کاهش سپس به شکل کامل قطع می گردد که در این صورت بیان می کنند پدیده یائسگی رخ داده است ..

تنگ کردن واژن

روش غیر جراحی تنگ کردن واژن

در این مقاله روش جدید ، تنگ کردن واژن و بدون ریکاوری به شما عزیزان معرفی میگردد.

متد روش تنگ کردن واژن کدام است ؟؟

همچنانکه که سن خانمها افزایش پیدا میکند ، پوست واژن الاستیسیته خود را از دست میدهد و فیبرهای کلاژن ضعیف شده و خاصیت ارتجاعی شان کاهش می یابد تا دهه های اخیر جهت برگرداندن وضعیت پوست و تنگی واژن فقط عمل جراحی توصیه میشد .

امروزه روش جدید جهت تنگ کردن واژن ابداع شده که سلامت بافت را نیز برگرداننده که خاصیت الاستیسیته و قدرت واژن را افزایش میدهد .

علل کاهش قدرت و خاصیت الاستیسیته واژن :

1- افزایش سن

2- سیگار کشیدن

3- چاقی

4- زایمان طبیعی

5- هیسترکتومی یا دراوردن رحم

6- عمل جراحی

با انجام عمل جراحی تنگ کردن واژن کلاژن طبیعی پوست با فیبر های که خاصیت الاستیسیته ندارند ، تعویض میگرند

تنگ کردن واژن با تکنولوژی جدید روشی است ظاهر و توانایی بافت واژن و جوان سازی واژن  را بهبود بخشیده و نگه میدارد .

تکنولوژی های جدید بدون استفاده از بی حسی و بیهوشی انجام میگیرد .

با استفاده از گرمای تولید شده در لایه های داخلی واژن قدرت انقباض کلاژن الاستین افزایش یافته و با تحریک این پروتین های مهم باعث جوان سازی واژن میگردد .

کوتاه ترین زمان ممکن در این تکنولوژی انجام میگردد . بیمار احساس درد نداشته و نیازی به دوره ریکاوری بعد از انجام این اقدام ندارد .

چرا امروزه تکنولوژی های جدید جایگزین جراحی های مرسوم و قدیمی شده است ؟؟

در تکنولوژی های جدید سلامت خانها افزایش یافته و قدرت جوانی به آنها برمیگردد . اعتماد به نفس خانمها افزایش یافته و این کار کاملا غیر تهاجمی و سرپایی انجام میگیرد .

فواید استفاده از تکنولوژی های جدید :

1- انجام جراحی بدون درد و خونریزی

2- انجام جراحی به صورت کاملا غیر تهاجمی

3- انجام تکنولوژی در کوتاه ترین زمان

4- افزایش تونیسیته عضلات ، افزایش قدرت و بافت واژن

5- افزایش لذت جنسی

6- کنترل بهتر و دفع ادرار

7- رفع بی اختیاری های ادرار

امادگی جهت انجام درمان با تکنولوژی جدید

انجام این اقدام حدود 15 تا 30 دقیقه طول میکشد . قبل از این اقدام بیمار لازم است توسط متخصص زنان معاینه دقیق شده و ازمایشات لازم جهت بیمار انجام بگیرید.

به دلیل آنکه بافت فیزیکی خانمها با یکدیگر متفاوت است پزشک بعد از معاینه دقیق دوره درمان و بهترین روش درمان را به شما توصیه خواهد کرد.

مراقبت های بعد از عمل تنگ کردن واژن ::

این پروسه نیاز به دوره ریکاوری نداره و بیمار می تواند به فعالیت روزانه خود مانند گذشته ادامه دهد ، فعالیت جنسی حدود 72 ساعت بعد از عمل امکان پذیر است و 24 ساعت بعد از عمل بیمار می تواند ورزش کند .

ممکن است برخی خانم ها با یک تا دو جلسه استفاده از این تکنولوژی کاملا بهبود یابند . در حالی که برخی دیگر ممکن است نیاز به 5 جلسه یا بیشتر استفاده از این اقدام را داشته باشند.

درمان در دو تا 4 هفته انجام میگیرد . بعد از این اقدام عفونت های واژینال ، خشکی واژینال ، بی اختیاری های ادراری کاملا مرتفع می گردد.

اثرات طولانی مدت این اقدام شامل تنگ کردن و جوان سازی بافت واژن میباشد .

به این ترتیب و با استفاده از این تکنولوژی خانم ها می توانند حدود 10 تا 15 سال جوان تر شده و از زندگی خود لذت ببرند .

تجارب بیماران تنگ کردن واژن:

من خانوم ای 69 ساله هستم که سابقه تراوش ادرار هنگام خندیدن و سرفه کردن داشته ام . و به طور مداوم احساس دفع ادرار می نمودم .

همچنین احساس  خشکی واژن و به طور مداوم نیاز به نرم کننده های واژن داشته ام . من این اقدام را سه نوبت انجام داده ام و نتیجه بسیار خوبی را دریافت کرده ام  .

و در حال حاضر از زندگی خود بیشتر لذت میبرم. این کار به راحتی انجام شد و نیاز به استراحت بعد از عمل نداشته ام .

در حال حاضر کاملا می توانم روی ادرار خود کنترل داشته باشم و کمال تشکر را از پزشک خود جهت معرفی این اقدام دارم .

و تازه می فهم ام که چقدر زندگی می تواند راحت تر و لذت بخش تر باشد .

تنگ کردن واژن

 

یکی از اعمال جراحی زیبایی و ترمیمی واژن زنان است که باعث تنگ تر شدن واژن میشود.

به دنبال زایمان طبیعی و حتی سزارین بافت تناسلی زنان دچار سلی و افتادگی میشود . که با این عمل ترمیمی سایز واژن کاهش پیدا کرده و باعث کاهش احساس عدم رضایت هنگام نزدیکی و احساس شلی در واژن میشود

مدت زمان عمل تنگی واژن چقدر است ؟؟

تنگ کردن واژن حدودا یک ساعت و بدون بیهوشی و سرپایی انجام میشود

 

دوره درمان تا بهبودی کامل خانمها بعد از عمل چقدر است ؟؟

 

بستگی به نوع جراحی جهت زیبایی واژن دارد اگر فقط با لیزر واژینال انجام شود نیاز به دوره بهبود ندارد و در صورت انجام جراحی حداکثر یک هفته درمان کافی است

 

عوارض و خطرات عمل جوان سازی واژن و جراحی زیبایی واژن  بافت تناسلی در خانم ها چیست ؟؟؟

این عمل زیبایی باید توسط پزشک متخصص با سابقه و تجربه کافی انجام شود در غیر این صورت عوارض ناشی از عمل غیر استاندارد باعث بدتر شدن فرم ناحیه واژن خواهد شد

که از علائم آن تورم ، درد ، کبودی ، عفونت در پی خواهد داشت .

سلام خانم دکتر خسته نباشید من پریود نامنظم  دارم الان 15 روز عقب افتاده ؟

قابل ذکر است که پریود خانمها به طور طبیعی ممکن است به فواصل هر 21 روز و 45 روز اتفاق بیفتد . و در صورتی که این پریود با نظم خاص در زمانهای مناسب و دوره ای صورت گیرد . بیمار نامنظم پریود و مشکل خاصی از نظر سیکل قاعده گی ندارد .

در صورتی سیکل قاعدگی دچار اشکال است که به صورت های مختلف گاهی هر بار زودتر و گاهی دیرتر خونریزی ماهیانه اتفاق میافتد .  که در این موارد حتما بیمار باید ازمایشات لازم به خصوص از نظر بررسی کارکرد تیرویید ، و تخمدان ها و سونوگرافی و اقدامات بعدی را تحت مظر پزشک متخصص زنان انجام دهند .

با سلام، من 28 سالم است و یک بار هم جراحی تنگی واژن انجام دادم ولی بعد از 2 ماه دوباره واژنم مثل قبل شد و این باعث می شود که من در نزدیکی کم ارضا شوم اوایل عمل که خوب شده بود راحت ارضا می شدم آیا باز هم باید این عمل را انجام بدهم اگر دوباره بعد از 2 ماه مثل اولش شود چی؟

 

شما باید حتما معاینه شوید تا علت اصلی مشکل شما مشخص شود ممکن است علت مشکل شما شلی و ضعف عضلات کف لگن باشد که در این موارد لیزر واژینال  اثر بسیار مطلوبی خواهد داشت .

 

سلام خانم دکتروقتتون بخیر.من حدود دوسال و نیم تا سه ساله دردهای زیر شکمی دارم که گاهی تا مقعد هم درد دارم.دکتر هم رفتم آزمایش و سونو هم دادم ولی مشکلی نداشتم قبلا کیست داشتم ولی این مدت که دکتر رفتم نداشتم ولی درد دارم لطفا راهنمایی کنید؟

عزیزم شما حتما باید معاینه و بررسی کامل شوید چون برخی مشکلات لگنی مانند اندومتریوز و PIDممکن است فقط با دردهای شکمی بیمار مراجعه کند و بیمار علایم دیگری نداشته باشد . که این موراد بیشتر در موارد بالینی قابل تشخیص است

 

سلام خسته نباشید خانوم دکتر ببخشید من الان دو ساله که ازدواج کردم و هنوز برای بارداری اقدام نکردم سنمم 25 هست و الان دو سه ماهه  که بعد از نزدیکی خون ریزی یا لکه بینی میبینم که خیلی نگرانم کرده چند بار خاستم به دکتر مراجعه کنم که وقت نکردم. گاهی هم ترشحم خیلی زیاد میشه و بعضی اوقات اطراف ناحیه تناسلیم سفیدک یا حالت چرک جمع میشه خصوصا بعد از نزدیکی. الانم قصد دارم برای بارداری اقدام کنم میخاستم بدونم باید حتمن معاینه بشم یا نه. ممنون میشم جواب سوالامو بدین و راهنماییم کنید با تشکر از کانال خوبتون.

عزیزم شما حتما باید از نظر عفونت های واژن و دهانه سرویکس قبل از اقدام به بارداری معاینه و بررسی

 

خانوم دکتر خوبید

 تشخیص پزشکان من کیست  6 سانتی دارم با فیبروم که پشت مثانه قرار گرفتن باید جراحی بشم   گفتن به مرور با عطسه و سرفه ادرارم. میریزه  رحمم بزرگ شد   اگه شما عملم کنید هزینش چقد میشه بیمه خدمات درمانی و آتیه سازان هست   میخواستم یکم تنگتر بشم  هزینه رفع تیرگی و شاید ظاهر رحم چقد میشه 4 تا سقطی داشتم ی خارج از رحم که لوله سمت چپمو برداشتن ی زایمان طبیعی بچه دارم دیگه نشدم ی دختر 30 ساله دارم.

 

سلام معمولا جهت جراحی ، خارج کردن کیست یا فیبروم بستگی به هزینه بیمارستان ، مبالغ متفاوت است و کاملا شامل بیمه میشود و شما نیاز به دادن بیمه ندارید .

سلام خسته نباشین.من ۲۳ سالمه و مجردم.ناحیه تناسلی من از اول رنگ تیره ای داشت ولی بعد ها به خاطر اصلاح با تیغ و شیوه های غلط اصلاح رنگش تیره تر شده و این موضوع من را اذیت میکنه میخواستم درباره لابیا پلاستی و اینکه هزینه اش چقدره و برای من مناسبه یا نه نظرتون را بدونم

قبل از هر چیز شما باید معاینه شوید تا از جهت نیاز به انجام لبیاپلاستی و یا لیزر جهت رفع تیرگی در مورد شما اظهار نظر گردد

 

سلام خسته نباشین میشه لطف کنین راهنمایی کنین,,من الان یه ماهه باردارم چه خوراکی,نوشیدنی یا مواد غذایی مصرف نکنم که هم ضرر داره وهم موجب سقط میشه,۱۲ماه پیش هم سقط کردم  نامعلوم

 

سلام عزیزم ، بهتر است از مصرف فست فود ، انواع سس ها ، انواع ادویه جات ، زعفران ، انواع سرخ کردنی های زیاد و ماهی های بزرگ خودداری فرمایید .

 

سلام,روزتون بخیر,من ۲۹سال دارم و۱۴سال است که ازدواج کردم و دوتا زایمان طبیعی داشتم,الان احساس میکنم واژنم گشاد شده, یه بار هم دکتر به من گفت یکم افتادگی داری اما احتیاج به عمل نداره, حالا خانم دکتر به نظر شما چه کاری در حال حاضر برای من بهتر است که هم جلوگیری کنه از افتادگی بیشتر وهم گشادی واژنم خوب شه. پایدار و برقرارباشید

 

سلام عزیزم برای شما خانم عزیز در صورت نداشتن افتادگی شدید بهترین اقدام لیزر واژینال میشد .

 

تنگ کردن واژن

آیا امکان شل شدن واژن وجود دارد؟

آیا این است؟

 

وقتی صحبت از واژن می شود، افسانه ها و باورهای غلط زیادی وجود دارد. به عنوان مثال برخی از افراد معتقدند که واژن می تواند خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و برای همیشه شل شود. اگرچه این در واقع درست نیست.

 

واژن شما الاستیک است. این بدان معنی است که می تواند برای جا دادن چیزهایی که وارد می شوند (فکر کنید: آلت تناسلی یا اسباب بازی جنسی) یا بیرون رفتن (فکر کنید: یک نوزاد) را در خود جای دهد. اما طولی نمی کشد که واژن شما به شکل قبلی خود بازگردد.

 

ممکن است با افزایش سن یا بچه دار شدن، واژن شما کمی شل شود، اما به طور کلی، ماهیچه ها درست مانند آکاردئون یا نوار لاستیکی منبسط و جمع می شوند.

 

به خواندن ادامه دهید تا بیشتر بدانید این افسانه از کجا آمده است، چگونه واژن "سفتی" ممکن است نشانه یک بیماری زمینه ای باشد، نکاتی برای تقویت کف لگن و موارد دیگر.

شکستن افسانه "واژن شل"

 

اولین چیز اول: چیزی به نام واژن "شل" وجود ندارد. واژن شما ممکن است در طول زمان به دلیل سن و زایمان تغییر کند، اما کشش خود را برای همیشه از دست نمی دهد.

 

افسانه واژن "شل" در طول تاریخ به عنوان راهی برای شرمساری زنان به خاطر زندگی جنسی آنها مورد استفاده قرار گرفته است. از این گذشته، واژن "شل" برای توصیف زنی که رابطه جنسی زیادی با شریک زندگی خود دارد استفاده نمی شود. این در درجه اول برای توصیف زنی استفاده می شود که با بیش از یک مرد رابطه جنسی داشته است.

 

اما حقیقت این است که مهم نیست با چه کسی یا هر چند وقت یکبار رابطه جنسی دارید. دخول باعث نمی شود که واژن شما به طور دائم کشیده شود.

واژن "سفت" لزوما چیز خوبی نیست

 

مهم است که بدانید واژن "سفتی" ممکن است نشانه یک نگرانی اساسی باشد، به خصوص اگر در حین دخول احساس ناراحتی کنید.

 

ماهیچه های واژن شما به طور طبیعی زمانی که برانگیخته می شوید شل می شوند. اگر فعال، علاقه مند یا آمادگی جسمانی برای مقاربت نباشید، واژن شما شل نمی شود، روان نمی شود و کشیده نمی شود.

 

بنابراین، سفت شدن ماهیچه های واژن می تواند یک رابطه جنسی را دردناک یا غیرممکن کند. تنگی شدید واژن نیز می تواند نشانه واژینیسموس باشد. به گفته دانشگاه کالیفرنیا، سانتا باربارا، این یک اختلال فیزیکی قابل درمان است که از هر 500 زن 1 نفر را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

واژینیسموس دردی است که قبل یا در حین دخول رخ می دهد. این می تواند به معنای آمیزش جنسی، سر خوردن تامپون یا قرار دادن اسپکولوم در طول معاینه لگن باشد.

 

اگر آشنا به نظر می رسد، یک قرار ملاقات با OB-GYN خود بگذارید. آنها می توانند علائم شما را ارزیابی کرده و به تشخیص کمک کنند. برای واژینیسموس، پزشک ممکن است کگل و سایر تمرینات کف لگن، درمان گشادکننده واژن یا تزریق بوتاکس را برای شل کردن عضلات توصیه کند.

واژن شما با گذشت زمان تغییر می کند

 

فقط دو چیز می تواند بر خاصیت ارتجاعی واژن شما تأثیر بگذارد: سن و زایمان. رابطه جنسی مکرر - یا عدم وجود آن - باعث نمی شود واژن شما کشش خود را از دست بدهد.

 

با گذشت زمان، زایمان و افزایش سن به طور بالقوه می تواند باعث شل شدن جزئی و طبیعی واژن شما شود. زنانی که بیش از یک بار زایمان طبیعی داشته اند، بیشتر در معرض ضعف عضلات واژن هستند. با این حال، افزایش سن می تواند باعث کشش اندکی واژن شما شود، صرف نظر از اینکه بچه دار شده اید یا خیر.

سن

 

ممکن است از دهه 40 سالگی تغییری در کشسانی واژن خود مشاهده کنید. به این دلیل که با ورود به مرحله قبل از یائسگی، سطح استروژن شما شروع به کاهش می کند.

 

از دست دادن استروژن به این معنی است که بافت واژن شما تبدیل به موارد زیر می شود:

 

    نازکتر

    خشک کن

    اسیدی کمتر

    کمتر کششی یا انعطاف پذیر است

 

زمانی که به یائسگی کامل رسیدید، ممکن است این تغییرات بیشتر قابل توجه باشند.

زایمان

 

طبیعی است که واژن شما بعد از زایمان طبیعی تغییر کند. از این گذشته، ماهیچه های واژن شما کشیده می شوند تا به کودک شما اجازه دهند از کانال زایمان عبور کرده و از ورودی واژن شما خارج شود.

 

پس از تولد نوزاد، ممکن است متوجه شوید که واژن شما کمی شلتر از شکل معمول خود است. این کاملا طبیعی است واژن شما باید چند روز پس از زایمان شروع به برگشتن کند، اگرچه ممکن است به طور کامل به شکل اولیه خود برنگردد.

 

اگر چندین بار زایمان کرده اید، عضلات واژن شما به احتمال زیاد خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهند. اگر از این موضوع ناراحت هستید، تمرین‌هایی وجود دارد که می‌توانید برای تقویت عضلات کف واژن قبل، در طول و بعد از بارداری انجام دهید.

چگونه عضلات واژن خود را تقویت کنیم

 

تمرینات لگنی یک راه عالی برای تقویت عضلات کف لگن شما هستند. این ماهیچه ها بخشی از هسته شما هستند و به شما کمک می کنند:

 

    مثانه

    راست روده

    روده کوچک

    رحم

 

هنگامی که عضلات کف لگن شما در اثر افزایش سن یا زایمان ضعیف می شوند، ممکن است:

 

    به طور تصادفی ادرار نشت می کند یا باد می رود

    احساس نیاز دائمی به ادرار کردن

    در ناحیه لگن خود درد دارید

    احساس درد در حین رابطه جنسی

 

اگرچه تمرینات کف لگن می تواند به درمان بی اختیاری ادرار خفیف کمک کند، اما برای زنانی که نشت شدید ادرار را تجربه می کنند، مفید نیستند. پزشک شما می تواند به شما کمک کند تا یک برنامه درمانی مناسب که متناسب با نیازهای شما باشد ایجاد کنید.

 

برای تقویت کف لگن خود جالب هستید؟ در اینجا چند تمرین وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

تمرینات کگل

 

ابتدا باید عضلات کف لگن خود را شناسایی کنید. برای انجام این کار، در حالی که در حال ادرار کردن هستید، میانه جریان را متوقف کنید. اگر موفق شوید، ماهیچه های مناسب را کشف کرده اید.

 

پس از انجام این کار، این مراحل را دنبال کنید:

 

    موقعیتی را برای تمرینات خود انتخاب کنید. اکثر مردم خوابیدن به پشت را برای کگل ترجیح می دهند.

    عضلات کف لگن خود را سفت کنید. انقباض را برای 5 ثانیه نگه دارید، 5 ثانیه دیگر استراحت کنید.

    این مرحله را حداقل 5 بار پشت سر هم تکرار کنید.

 

با افزایش قدرت، زمان را به 10 ثانیه افزایش دهید. سعی کنید در طول کگل ران، شکم یا باسن خود را سفت نکنید. فقط روی کف لگن خود تمرکز کنید.

 

برای بهترین نتیجه، 3 ست کگل را 5 تا 10 بار در روز تمرین کنید. در عرض چند هفته باید نتایج را مشاهده کنید.

تمرینات شیب لگن

 

برای تقویت عضلات واژن با استفاده از تمرین شیب لگن:

 

    بایستید و شانه ها و باسن خود را مقابل دیوار قرار دهید. هر دو زانوی خود را نرم نگه دارید.

    ناف خود را به سمت ستون فقرات خود بکشید. وقتی این کار را انجام می دهید، کمرتان باید به دیوار صاف شود.

    ناف خود را به مدت 4 ثانیه سفت کنید و سپس رها کنید.

    این کار را 10 بار تا 5 بار در روز انجام دهید.

مخروط های واژن

 

همچنین می توانید با استفاده از مخروط واژن، عضلات کف لگن خود را تقویت کنید. این یک جسم وزن دار به اندازه تامپون است که آن را در واژن خود قرار می دهید و نگه می دارید.

 

مخروط های واژن را خریداری کنید.

 

برای انجام این:

 

    سبک ترین مخروط را وارد واژن خود کنید.

    عضلات خود را منقبض کنید. آن را حدود 15 دقیقه، دو بار در روز در جای خود نگه دارید.

    وزن مخروطی را که استفاده می کنید افزایش دهید زیرا در نگه داشتن مخروط در واژن خود موفق تر می شوید.

 

تحریک الکتریکی عصبی عضلانی (NMES)

 

NMES می تواند با ارسال یک جریان الکتریکی در کف لگن با استفاده از یک پروب به تقویت عضلات واژن شما کمک کند. تحریک الکتریکی باعث انقباض و شل شدن عضلات کف لگن می شود.

 

می توانید از یک واحد NMES خانگی استفاده کنید یا از پزشک خود بخواهید درمان را انجام دهد. یک جلسه معمولی 20 دقیقه طول می کشد. شما باید این کار را هر چهار روز یک بار به مدت چند هفته انجام دهید.

خط پایین

 

به یاد داشته باشید: واژن "شل" یک افسانه است. سن و زایمان می تواند باعث شود واژن شما کمی خاصیت ارتجاعی خود را به طور طبیعی از دست بدهد، اما عضلات واژن شما برای همیشه کشیده نمی شوند. با گذشت زمان، واژن شما به شکل اولیه خود باز می گردد.

 

اگر در مورد تغییرات واژن خود نگران هستید، با پزشک خود تماس بگیرید تا در مورد آنچه شما را آزار می دهد صحبت کنید. آنها می توانند به کاهش نگرانی شما کمک کنند و در مورد هر قدم بعدی به شما توصیه کنند.

 

80%
پرسش و پاسخ تنگ کردن واژن
90%
میزان رضایت مندی بیماران تنگ کردن واژن
90%
رضایت بیماران از لیزر تنگی واژن
70%
تنگ کردن واژن

کاهش چربی بدن

Sافرادی که وزن کمی دارند یا به دلیل رژیم غذایی وزن زیادی را از دست داده اند و یا با افزایش سن، میزان چربی های بدن آن ها کاهش یافته، دچار شل شدگی لابیا و بروز چین و چروک در این ناحیه می شود.

تغییرات هورمونی

هورمون ها نقش مهمی در حیات جنسی زنان دارند. تغییر اندازه و رنگ لابیا نیز ممکن است ناشی از تغییرات هورمونی باشد. زمانی که دختران در سن رشد قرار دارند، میزان هورمون های جنسی و لابیاهای آن ها بیشترین اندازه را دارد.

مصرف داروهای هورمونی

همان طور که گفتیم، تغییرات هورمونی باعث تغییر شکل لابیاهای واژن زنان می شود. مصرف بعضی از داروها سطح هورمون های زنان را تغییر می دهد و به این ترتیب بر روی شکل لابیاهای آنان نیز تاثیر می گذارد.